Wiedza pożyteczna - o psach

od uwagę planując wakacyjny wypad. Co zrobić z naszym pupilem, gdy musimy go zostawić w domu czy mieszkaniu? Ostatnio bardzo modne i komfortowe dla właścicieli psów stało się oddawanie psa do specjalnego hotelu dla zwierząt. W tak

Wiedza pożyteczna - o psach

Pies w hotelu

Zabieranie psa razem z nami na wakacje nie zawsze jest wskazane. Psy nie mają bowiem wstępu w wiele miejsc, w które udaje się statystyczny turysta. Warto wziąć to pod uwagę planując wakacyjny wypad. Co zrobić z naszym pupilem, gdy musimy go zostawić w domu czy mieszkaniu? Ostatnio bardzo modne i komfortowe dla właścicieli psów stało się oddawanie psa do specjalnego hotelu dla zwierząt. W takim miejscu pies ma zapewnioną idealną opiekę. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie i trzeba przyznać, że większość właścicieli nadal sceptycznie podchodzi do takiej możliwości. Najlepszym wyjściem z sytuacji zazwyczaj okazuje się oddanie pod opiekę psa znajomej osobie.


Pseudohodowla - ważne pojęcie

Pseudohodowla ? niezarejestrowana hodowla nierasowych, nierodowodowych zwierząt domowych, nieposiadająca uprawnień hodowlanych. Hodowle tego typu prowadzone są zarówno przez osoby niezrzeszone w żadnym związku kynologicznym bądź (w przypadku hodowli kotów) związku felinologicznym, jak i występują przypadki łamania etyki hodowcy przez członków zrzeszonych np. w ZKwP i prowadzących hodowlę rodowodowych psów1. Pseudohodowle funkcjonują dla zysku finansowego2 i rozmnażane są w nich psy i koty w typie "modnych", popularnych ras.

Termin pseudohodowla został ukuty w środowisku miłośników psów rasowych i zarejestrowanych hodowców na określenie osób, które masowo rozmnażają nierasowe zwierzęta dla zysku. Popularny jest głównie wśród kynologów, osób pracujących w schroniskach dla zwierząt. Najczęściej nazwę stosuje się w odniesieniu do nielegalnych hodowli psów, rzadziej kotów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudohodowla


Kaganiec - definicja

Kaganiec ? przedmiot zakładany na pysk zwierzęcia (najczęściej psa) w celu uniemożliwienia mu ugryzienia człowieka lub innych zwierząt oraz połknięcia przez niego niepożądanych substancji (np. odchodów lub odpadków). Najczęściej wykonany w formie siatki z drutu lub skóry z przerwami między prętami lub paskami dla umożliwienia zwierzęciu oddychania. W niektórych typach kagańców otwarcie pyska uniemożliwia pas skóry lub mocnej tkaniny, krępujący pysk w sposób umożliwiający oddychanie.

Zakładanie kagańca może być wymagane prawem, w Polsce np. obowiązuje w środkach komunikacji publicznej.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaganiec



© 2019 http://informator.wodzislaw.pl/