Jak doczyścić dywan?

epływ wody. Po napełnieniu całego zbiornika spustowego zawór zostaje zamknięty automatycznie przy pomocy pływaka. Na rysunku przedstawiono azjatycki typ systemu spłukującego, który jest podobny do europejskiego. Istnieją równie

Jak doczyścić dywan? czyszczenie dywanów wrocław

Spłuczka toaletowa

Spłuczka toaletowa ? mechanizm spustowy wody złożony z jednego zaworu (zazwyczaj start/stop) uruchamianego za pomocą przycisku lub dźwigni otwierającej przepływ wody. Po napełnieniu całego zbiornika spustowego zawór zostaje zamknięty automatycznie przy pomocy pływaka. Na rysunku przedstawiono azjatycki typ systemu spłukującego, który jest podobny do europejskiego.

Istnieją również spłuczki toaletowe tzw. ciśnieniowe, budową przypominające zawór, otwierany przez naciśnięcie dźwigni a zamykany poprzez sprężynę. Nazywane są one automatami spłukującymi.

Standardowe spłuczki klozetowe w Polsce mają nieco odmienną budowę od tu przedstawionego. Zasada ich działania jest jednak taka sama.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C5%82uczka_toaletowa


Miotła i kwestie magiczne

W średniowieczu miotły powszechnie uważano za narzędzia umożliwiające wiedźmom latanie, zwykle w celu potajemnego docierania na sabaty. Według podań lot na miotle wymagał natarcia ciała odpowiednim specyfikiem. Jako taki najczęściej podawano maść sporządzoną z belladonny lub tłuszcz wytoczony z ciała niemowlęcia. Miotły miały pełnić także inne magiczne funkcje. Według legend wiedźmy wykorzystywały różdżki w kształcie trzonków mioteł, dzięki czemu mogły uniknąć podejrzeń. Inny przykład to zastosowanie miotły jako miejsca tymczasowego uwięzienia duszy innego człowieka.

Również współcześnie miotły pełnią funkcję narzędzi rytualnych w wielu kultach neopogańskich. Najczęściej symbolizują one sferę powietrza. Wykorzystuje się je między innymi do oczyszczania rytualnych kręgów z negatywnej energii. Kapłan lub kapłanka porusza się okrężnie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, usuwając z kręgu niewielką warstwę ziemi. Często funkcję ?oczyszczającą? zamiast miotły pełni kadzidło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a


Wspólne porządki w pokoju dziecięcym

Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że ich dzieci lubią bawić się we wszystkich miejscach domu i wchodzić w różne zakamarki nie zwracając uwagi na to czy mogą się w ten sposób pobrudzić. Dlatego gospodynie domowe starają się utrzymywać w czystości pokój dziecięcy, co nie jest takie proste z uwagi na temperament i żywiołowość niektórych dzieci. Ze względu na to generalne porządki w pokoju dziecięcym najlepiej jest robić w czasie, kiedy dzieci przebywają w przedszkolu lub w szkole. Natomiast mniejsze porządki można robić wspólnie z dziećmi, a dzięki temu nauczą się one dbać o czystość. Wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w sprzątaniu zabawek, natomiast starsze również w pozostałych czynnościach wykonywanych w ich pokoju.



© 2019 http://informator.wodzislaw.pl/